استراتژی بنگاه مادر و هلدینگ های تجاری

استراتژی بنگاه از جمله کلیدی ترین موضوعات مدیریت استراتژیک است. اگر تدوین استراتژی را در سه سطح بنگاه، کسب وکار و کارکرد در نظر بگیریم، استراتژی در سطح بنگاه عالی ترین سطح تدوین استراتژی است.  بنگاه های چندکسب وکاره برای مدیریت کارآمد کسب وکارهایشان می بایست از توانایی مناسبی در مادری کسب وکارها و خلق مزیت مادری (Parenting Advantage) برخوردار باشند. استراتژی های بنگاه های مادر الزاماً ارزش آفرین نیستند بلکه حتی می توانند ارزش زدا و مخرب باشند؛ از این جهت ضروری است تا مدیران بنگاه های مادر مطمئن شوند که استراتژی های مادری توان آفرینش ارزش دارند یا خیر.

برخی از مشتریان ما

استراتژی موسسات مالی و بانک ها

شریف استراتژی افتخار دارد تا با بسیاری از بانک ها، موسسات مالی و اعتباری جهت برنامه ریزی استراتژیک همکاری نماید. بدیهی است که در این فضای رقابتی بانک‌ها و موسساتی موفق تر خواهند بود که از رویکردهای سنتی و تجربه شده در حرکتی همیشگی و بدون توقف به سمت رویکردهای جدیدتر و ایجاد قابلیت‌های اساسی و افزایش مزیت‌های رقابتی در حال پیشرفت باشند. شریف استراتژی رسالت خود را در راستای برنامه ریزی استراتژیک و توسعه مزیت های رقابتی برای موسسات مالی و اعتباری پایه ریزی نموده است. مفتخریم که توانسته ایم با بسیاری از سازمان های به نام در این حوزه فعالیت سازنده داشته باشیم.

برخی از مشتریان ما

استراتژی در صنعت بیمه و اینشورتک

به دلیل محیط پویا و رقابتی صنعت بیمه تداوم استراتژی های رقابتی مبتنی بر شناخت محیط، فرصت ها و تهدیدات محیطی و درک نقاط قوت و ضعف سازمان بسیار حایز اهمیت است چرا که بدون این تحلیل تلاش بیمه گر اثربخش نخواهد بود و سازمان را بر سر منزل مقصود رهنمون نمی سازد. بدلیل چالش ها و شکاف های موجود در به کارگیری روش های سیستماتیک پایش محیطی، تجزیه و تحلیل سازمان و تداوم استراتژی با اضافه کردن عوامل محیطی و درون سازمانی در صنعت بیمه می تواند به مزیت رقابتی پایدار برای شرکت های منجر شود.

برخی از مشتریان ما

استراتژی برای صنایع تولیدی و خدماتی

در صنایع تولیدی و خدماتی، رقابت در عرصه بین­‌المللی به سرعت در حال افزایش است. مشتریان در سال­‌های اخیر حق‌انتخاب و قدرت چانه‌زنی بیشتری یافته­‌اند و این معادله همچنان به نفع آنها حرکت می‌کند. مدیران برند برای بقاء و توفیق بیشتر برای افزایش مزیت رقابتی خود، نیازمند ارائه ارزش‌های بیشتری نسبت به رقبا هستند. امروزه برند نیز بخشی از سرمایه و ثروت یک بنگاه اقتصادی به‌شمار می‌آید و ارزیابی و مراقبت آن جزء فعالیتهای استراتژیک سازمانی می‌باشد. ابا بررسی وضعیت صنعت و کسب و کار در ایران، دغدغه‌­های زیر در این حوزه شناسایی کرده ایم.

برخی از مشتریان ما

استراتژی برای استارت آپ ها و مراکز دانش بنیان

یکی از دلایل اصلی شکست استارتاپ ها، نداشتن استراتژی مشخص است. از طرفی دلایل اصلی موفقیت استارتاپ ها در سه عنصر کلیدی و اصلی است: ساختار صنعت آن استارتاپ، استراتژی خود استارتاپ، ویژگی های تیم رهبری

استراتژی فناوری برای استارت‌آپ‌هایی که بر توسعه و تجاری‌سازی فناوری‌های پیشرفته متمرکزند، امری ضروری است. استراتژی فناوری را می‌توان طرحی کلی، متشکل از اهداف، اصول و تاکتیک‌های مرتبط با کاربرد و توسعه فناوری‌ها در یک سازمان خاص دانست که رفتار سازمان و نحوه اتخاذ تصمیمات حوزه فناوری را شکل می‌دهد.

برخی از مشتریان ما

استراتژی در صنایع غذایی و کالاهای تند مصرف

مدیریت استراتژیک بر یکپارچه سازی فعالیتها و نیز جریآنهای اطلاعاتی مرتبط با آنها از طریق بهبود روابط زنجیره ای برای دستیابی به مزیت رقابتی قابل اتکا و مداوم اشاره دارد. مدیریت استراتژیک اثری مثبت و مستقیم بر سطح کیفیت محصولات صنایع غذایی شرکت دارد که وجود رابطه مثبت ومعنا دار در ان تایید شد. پیشنهاد میشود برای تقویت این رابطه تا حد امکان مدیران شرکتها، شرکای تجاری خود را متعهد سازند تا اطلاعات اختصاصی مرتبط و دانش فرآیندهای اصلی تجاری را با آنها تسهیم کنند و آنها را به طور کامل از موضوعاتی که تجارتشان را تحت تاثیر قرار می دهد، مطلع سازند.

برخی از مشتریان ما