دانلود راگان کتاب فروش خودکار کتاب خلق مدل کسب و کار اشتراکی

کتاب خلق مدل کسب و کار اشتراکی

در کتاب خلق مدل کسب و کار اشتراکی ، استروالدر مدل کسب و کار را منطقی تعریف میکند که به کمک آن، سازمان پایداری مالی خود را حفظ و به زبان ساده تر، با آن درآمد کسب می کند. در خلق مدل کسب و کار اشتراکی چندین مدل تشریح شده است اما همه مدل ها نیست. در کتاب حاضر مدل های دیگری نیز معرفی می شوند که همه در دسته مدل های کسب وکار اشتراکی قرار می گیرند. این مدل ها هم به کسب وکارهای نوپا (استارت آپ ها) و هم به سازمانهای درحال فعالیت کمک میکنند تا جریان درآمدی پایدارتر و مطمئن تری داشته باشند و مشتری را به مشترک تبدیل کنند و درنهایت ارزش کسب و کار را بالا ببرند.

در کتاب خلق مدل کسب و کار اشتراکی به مدل متفاوت از کسب و کار های اشتراکی توضیح داده می شود و در هر مدل بیان می شود که برای چه گروه مخاطب و چه سازمانی مناسب است. در ابتدا ممکن است تصور شود. این کتاب برای استارت آپ ها مناسب تر است اما نویسنده کتاب، جان واریلو، که خود در صنعت مشاوره فعال است و مدل کسب و کار اشتراکی را برای این صنعت طراحی کرده است بیان می کند سازمانهای در حال فعالیت لازم نیست مدل کسب وکار فعلی شان را کنار بگذارند بلکه می توانند به بخشی از مشتریانشان به چشم مشترک نگاه کنند و تغییری چشمگیر را در مدل درآمدی شان شاهد باشند.

مدل اشتراکی مدل نویی نیست و از قدیم هم اشتراک مطبوعات باب بوده است اما کاربرد آن در کسب وکارهای امروزی کم رنگ شده و به نوآوری در آن کمتر توجه شده بود.